wz
stripe

· · Malá skála 2007· · · 30.5.2007

Sraz na Malé skále 27.5.07 Začalo to celkem nevinně. Sraz na Malé skále je každoroční záležitost, na které se schází naše banda. Vyrazili jsme z Davym z Úštěka a jeli jsme pohodovou rychlostí. Cesta byla vcelku v pohodě, bylo teplo a tak jsme nikam nespěchali. Mezi jestřebím a doksama na nás začaly blikat protijedoucí auta a záhy jsme se dozvěděli proč. Dojeli jsme totiž kolonu za autonehodou ( tedy po návratu domů jsme zjistili, že to byla smrtelná nehoda auto vs moto, takže o dalšího motorkáře méně :-( ). Projeli jsme objížďkou a blížili jsme se do Liberce. Začalo se trošku smrákat k dešti a těsně před vjezdem do Lbc jsme chytli bouřku. Zastavili jsme tedy pod první zastřešenou benzínkou na kafe. Moje nové boční nosiče naštěsí obstály v zátěžovém testu.

fotka

Naštěstí to byl jen krátkodobý deštík a tak jsme záhy mohli pokračovat v jízdě. Na MS jsme dojeli kolem 8-30. Trochu nás překvapilo, že každoročně akce začíná z pátku na sobotu, letos však začala až o den později, což jsme se ale dozvěděli až při příjezdu. Na místě už čekal Sim s Bohunkou (ti tam byli od čtvrtka) a Ota. Postavili jsme přístřešky a vyrazili do hospody na večeři a na základní nápoj (pivko). Večer v hospodě byl zajímavý z hlediska témat – mezi všemi vyzdvihnu diskuze o sousedčině podprsence s následnou ukázkou a málem rozbité Simově tlamě ;-) když to zmerčil ten její. Dokonce ani tajemné Alofok nepomohlo :-) - Sim se naštěstí vykecal a šlo se spát.

fotka fotka fotka

Ráno jsme se vzbudili a už bylo postavené podium a tak podobne. Davy potreboval skocit do bankomatu, tak jsme zajeli do Železného brodu. Tam se na namasti zrovna konal sraz veteranu – uz nas smerovali abychom se seřadili, ale když nás uviděli z blízka tak je čekal takový drobný šok z našich customů :-)

fotka fotka fotka

fotka fotka fotka

Nakoupili jsme si dlabání a jeli jsme zpátky. Za pár minut následovala vyjížďka. Vcelku klasický průběh, nic moc zajímavého se nestalo. Pouze na rozhledně jsme potkali pár lidí na koních, kerý s náma pokecali.

fotka fotka fotka

Po návratu nás už čekal Brk a následovalo vystoupení mušketýrů – stejné jako loni. Tou dobou dorazila Motomyška a pár minut po ní Pražská sekce – fvp, kuba z neve, Peter a Mates. Ti se zdrzeli jen krátce protože cestou trochu bloudili a tak jeli zase brzo dom. Zůstal jen Mates. Zůčastnili jsme se soutěží, kdy se mi podařilo zvítězit v hodu 7kg pístem asi o 10 cm :-), pak klasické napínání gumy, kdy letos bylo o poznání těžší natahování. Natahování se zůčastnili mj. já, Ota, Davy a MOTOMYŠKA, z toho plyne 4 flašky šampusu a par piv. Veverka zajela ještě do Lbc pro flašku domácí 45Voltové malinovky.

fotka fotka

Fáze přetahování lanem měla krátké trvání, páč po dvou přetržených lanech muselo být lano vyměněno za tažné na auto a zápasili jsme s choprařema. V našem squadu byly 2 baby, takže jsme měli co dělat, pak přišla na pomoc veverka a kousla jednoho do nohy :-D – ne sla nam pomoct a jednomu z nich ujela noha a pak uz to bylo domino, takze jsme zvítězili . Tohle všechno jsme navečer začali likvidovat. Když jsme byli uprostřed zábavy, nachomejtnul se k nám OHCčkář, kterej pak začal blbout na svy hračce tak za 300k. Prováděl holubičky, zběsilé obraty (chvílema měl štěstí, že sebou neseknul :-D) bohužel fotky z této akce vzhledem k nedostatku světla nestojí za nic :-(

fotka fotka

Poté jsme už byli všichni v náladě takže následovala travní bitva, kdy cílem byl otík a my měli za úkol na něj naházet co nejvíc vytrhané trávy – vono to vypadá jako blbost, ale nám to nějak nepřišlo a byla to strašná prdel :-) Pak následovalo testování, kdo je jak opilej, kdy nám veverka ukazovala, že ona neéé , že ona udělá hvězdu :-)

fotka fotka

Pak už jsme se prokousali flaškami šampusu a přišla na řadu malinovka, která např. mě naprosto dodělala, takže jsem byl donucen jit párkrát krmit labute a pak k nocni procházce na vystrizliveni :-) Pak už jen do stanu a lehnout – coz se lip rekne nez udela, když se vsecko táák strasne motalo, :-D Těžká jsou opilcova rána – jak tvrdí přísloví, ale bylo krásně, takže jsme asi do dvanáctii střízlivěli no a pak na cestu domů. Odjížděli jsme skoro jako poslední.

fotka fotka fotka

Za náma už jen veverka s její nazdobenou motorkou (sušení plavek)

fotka fotka fotka

Hipík

· · PPA a zavírání šoupátek· · · 22.10.2006

Tak ukočení letošní sezóny jsme vymysleli na 22.10. Původní cíl výpravy měl být:

- Sobota - výprava do peklodolů, zapaření, přespání

- Neděle výjezd na Ještěd

No abych to neprotahoval, vzhledem k hnusnému týdnu předem, jsem chytil anginu, tak jsem ležel a kurýroval jsem se, aby mi to vyšlo aspoň na neděli. Jawař nesledoval web, tak vyrazil na sobotu a zbytek týmu vyrazil až v neděli.

fotka

Výjmečně se připojil Dan, kterej teda jel z Ustí jen do Úštěka a těšil se, že se podívá na jawamanovu 650, no ale toho jsme dostali z postele až kolem poledne, takže se minuli. Takže pak jsme dojeli pro Trola do Lípy, kterej teda prohlásil, že musí lepit stropnice v bytě nebo nějakou takovou podobnou <>inu, takze stejne nakonec nejel :-) No tak jsme pokracovali k raraskovi, kterej tvrdil, ze klepani jeho jawy neni normalni, tak jsme chvili diagnostikovali a pricina byla nakonec upadlej sroubek na vyfuku v kombinaci s vypadlym o-krouzkem ve vyfuku, coz pri urcitejch otackach rezonovalo. Zavadu jsme odstranili, a rarasek presvedcil rodice, ze teda nakonec muze jet s nama.

Dalsi zastavka byla v Pekelnych dolech, kam nas zavedl Jawař na oběd. Poté jsme tedy vyrazili na Ještěd. Sraz teda měl být v Lbc u tesca, kam dorazila Motomyš. No jawař nás vzal na křižovatku pod Ještěd, pač je asi z těch svejch laufů trochu nahluchlej :-))) a volalo se Myšce, aby dojela nahoru. Za par minut telefon, ze ma prazdny kolo a nema central, ze si s tim sama neporadi. Tak jsem vyrazil dolu a zjistil jsem, ze se ji opet vyrval ventilek z duše. Tudíž následovalo sundání kola, a podložení výfuků sedlem sudnání kola, vyndání duše, dotažení ventilku, složení - no myslim ze tak 45 minut to trvalo.

fotkafotka

No dojeli jsme teda na konec nahoru, udelali fotky a pomalu se chystali na cestu domu.

fotka1

Jeste jsme se zastavili na benzince, doplnit energii a palivo a bylo pomalu sest hodin, takze se zacalo stmivat. Takze kluci se rozhodli, ze za to vezmou a pojedou co to da :-) a chudak hipikova 634 at se snazi co muze :-) Jeste by bylo chodne se zminit, ze jsem mel necele 2 deci oleje a takoval jsem 10ltr. tj nekde kolem 1:55. Jenze holt hipik ma o zoubek min nez oni a samozrejme horsi chlazeni litiny, nemluve o tom, ze se mu v urcitejch otackach rozsvecuje řadící sonda (rozuměj kontrolka dynama na 5000rpm zrejme kvuli odskakujícím uhlíkům a dokud neprekonam urcitou hranici otacek, tak to ani nezhasne a jedu na 10A z baterky) No samozrejme mi ujeli - nastesti rozdilovka byla tak max. 10kmh, tak jsem je dojel kdyz uvizli nekde v kolone. rozumej trochu je to zpomalilo, tak jsem je asi někde u NB dohnal. Aby to nebylo beze srandy, tak mi upadlo jedno z pridavnych svetylek, ktery uz bylo jen pridelany izolackou.

fotka

Pred ceskou kamenici je takovej dlouhatanskej padák, vhodný k testování maximálky. Jawař ještě držel se mnou krok, tak jsem tomu dal co to slo, digital zaznamenal rychlost 138kmh. Analog ukazoval neuveritelnych 170 a prislo mi, že uz je to moc, tak jsem vyradil a jen jsem dojel dolu. Na ostatni jsme cekali asi 5 minut.

V Usti jsem se odpojil a byli jsme doma cca v 8. Do nadrze se radsi nekoukam, spotreba musela byt fakt zajimava - celou cestu plnej kotel :-)

Hipík

· · PPA v pekelnych dolech· · · 16-18.9.2006

PPA z pohledu Kmóťáka

Tak ráno člověk vstal a vyrazil do garage připravit stroj J naleštit a nastrojit bagaží okolo sobotní 10té hodiny jsem vyrazil směr Litvínov kde byl po předchozí domluvě sraz s JAcktorem J Na pumpu - místo srazu jsem dorazil cca kolem 10:30 a zanedlouho potom za klasického syrového řevu se dobelhal Jacktor na Č J Pak jsme ještě dofrčeli do jeho garage pro gumicuky a vyrazili směr Ústí na další plánovaný srázek s naším předsedou J Plán byl jet vrchem ale nakonec jsme drtili po státovce směr teplice a pak ústí.Před Ústím byla malá zastávka pro přesnou identifikaci pumpy kam dorazí Hipik.Pumpu jsme našli a za pohledu vietnamce co na pumpě právě snídal zaparkovali stroje a za neustálého očumování již zmíněného individua se jali čekat na Hipíka.Dorazil a tak se po malém dohodnutí trasy vyrazilo směr Děčín a Česká kamenice.Kolem Labe se jelo parádně - akorát řidiči za mnou zapínali mlhovky, neb jsem celou naší tří členou kolonu zakončoval ….do ted nechápu proč J

Mno zdárně jsme vyšplhali do kopců naší vlasti za Děčínem s tím že když ja si v klidu bubláním na 4ku vychutnával jeden kopeček za druhým tak Jacktor svojí Č drtil za 3 někdy za 2 a skoro v každém kopečku č pořádně dával napapat s pořádnou clonou modrého dýmu J Byla to idylka, během níž nám cesta ubíhala dobře a my jsme dorazili do Okrouhlé kousek před N.Bor, kde jsme se spojili se zbytkem bandy J tj. Raraschkem, Jawařem, Trollem a jeho baťůžkem - Aničkou.

Jawař se po cestě odpojil –prý něco důležitého v rodině a nakonec z něj vypadlo že jede na opejkání selete… J No celá banda za vudcování Předsedy vyrazila směr Pekelné doly přes N.Bor. Do pekelných dolů se jelo parádně ve vzduchu se linula vůně spáleného benzínu s olejem a já si jízdu vychutnával zasejc na ohonu kolony J

Do PD jsme dorazili s tím že místo mě docela uchvátilo byla to paráda…prostě kdo nezažil nemuže vědět J Po zaparkování strojů do jeskyně jsme si sedli a při kofole debatovali o klasických Jawáckých záležitostech tj. jak se Rarach zkoušel přetahovat s Japoncem ve formě plechovky atd. a čekali jsme na zbytek party která měla dorazit z práglu jednalo se o Matese, Motomyš a Petera J No po usilovném čekání které několik z nás nevydrželo bez jídla jsme byli obhlídnout stroje v jeskyni a narazili na Jawky J Majitele jsme vypátrali vcelku snadno…prostě se před jeskyní zařvalo čí jsou to JAWY J a majitele byli na světě J No bylo domluveno že s náma pojednou na vyjíždku až dorazí zbytek z praglu.

fotkafotka

fotkafotka

 

Zbytek nedorážel tak se rozhodlo že se mu pojede naproti s tím, že čekají v Mimoňi J tak se vyrazilo a i když čekali v Mimoni během druhé projeté vesnice jsme je potkali a spojili se s nimi plán cesty….Mimoňské letiště…Cesta na tento plac nekonečných možností i nemožností připomínala místy tankodrom a prověřila nejen jezdce ale i stroje.Na letiště jsme vyjeli s tím že si každý zabral část runwaye a jel…pak se někde stala chyba či vyšší moc a Troll a Anička se ocitli s Jawkou na zemi…Troll-pravá noha,prsty na pravé ruce - njn prý už se naučí jezdit v zavřených rukavicích J a Anička docela sedřený zádíka…

fotkafotka

fotkafotka

 

Po prvotním vzpamatování a postavení Jawky a řidiče se spolujezdkyní na nohy jsme ošetřovali zranění Trolla. Aničce se zřejmě nelíbilo na zemi kde seděla tak se zvedla ale zem si jí zase přitáhla s tím že se bouchla do hlavičky (čili dostala pěknou hedu). No dostala stabilizovanou polohu mojí deku a něco málo utěšujících slov a čekalo se na záchranku.Kde se vzali tu se vzali dojeli místní přisluhovači chlupatých a jali se machrovat…jeden řval na nebohou Aničku jestli se může hejhat a druhý za kroucení pouzdra s pistolí jistil danou situaci.Týpci k pohledání J

No záchranka dorazila během chvíle a to i s barevnou hudbou J Milou Aničku naložili a vzali si sebou i Trolla. Aby se to nepletlo. Pak se přijeli podívat i příslušníci hasičského sboru Česká Lípa a to ve dvou vozech…prý aby jich snad nebylo málo. No přisluhovači chlupatých nic moc nevyřešili - tímto jim děkuji a po lustrování účastníků pádu odjeli. Moto Trolla se dala do provozuschopného stavu a odvezla se do garage.

Zbytek nás vyrazil směr PD no jelo se cestou necestou po Jacktorovksu po Hipíkovsku a nakonec po Matesovsku a po lehkém bloudění jsme místo našli. (Přičemž Hipík si myslel, že Jacktor cestu zná – kdyz už jí jel předtim opačnym směrem (pozn. red.))

Po ustájení strojů se objednala něco málo jídla a piva a debatilo se o všem možném no nálada nebyla nic moč snad po sms od Trolla že jsou oba tak nějak v poho se zvedla a začalo se v klidu a v pohodě popíjet. No popíjení probíhalo cca do jedné hodiny ranní a poté se za zvuku melodických songů linoucích se jeskyní usínalo…spánek náš klidný byl narušen individuem které si usmyslelo že ve 4:30 pouštět pokus o hudbu ve formě songu trubka-tyč,trubka-tyč…pro neznalé techno. No došel jsem tam s předsedou vyřešit to domluvou slovy :“Hele ztlumto nebo budeš mít na krku bandu nasra*ých motorkářů!“ Týpek ztlumil ale než jsme zalezli do spacáků tak to jelo na novo.No Hipík se jal odmontovat za mého svitu baterky kolena z 350 a dojet týpošovi ukázat japa že vypadá rozzuřená 350 a halogen do ksichtu v pul čtvrté ráno… J

fotkafotka

 

Tupíš pochopil tak bylo ztlumeno ale zase jen na chvilku….tak už toho bylo poněkud dosti a vzbudilo to i zbytek lidu….tak jsme se tam vypravili v hojnějším počtu.Hipík si potřeboval protáhnout zápěstí tak si vzal řetěz a domluvil to s vrchním, který po domluvě individuu opravdu prchnul. Individuum zaplo songy u kterých se dalo usnout – kéž by mu ale neruplo v kouli a nezačal časem na novo….tak se na to šlo od lesa pardon do rozvaděče a odpojil se přívod. Byl klid ale až do doby než si magůrek natáhl přívod od jinud….to už jsme notně nasraný a nevychrápaný vstávali cca okolo 8mé a balili na odjezd. Příště ho vyřešíme bez domluvy lehkou přes držkou a bude.

No pro lehké nakopnutí jsme si aktivně bez pomoci vrchní udělali kávu a popíjeli notně rozmrzelí náladu spravil jen lehká oprava pár závad na strojích výroby české. Poslední si kávu dělal Peter bohužel už za přítomnosti vrchní tak cáloval všechny kávy co nebyly poplaceny. Tak jsme mu pak dali na flašu m2t J Plán na den po nevychrápání byl jasný - jedem do nemocnice zjistit co a jak s Trollem a Aničkou. Rarach se ujmul vedení a vyrazilo se. Do Č.Lípy se dojelo s plnou parádou a zastavilo se před nemocnicí.

fotka

Po rozlosování kdo počká u strojů a kdo půjde dovnitř jsem já, předseda, rarach, Mates a Jacktor vyrazili směr vrátnice v nemocnici. Paní koukala divoce a ještě divočejší byla potom co si vyměnila brýle a po nadiktování údajů se jala, ala styl datel jedním prstem, napsat do počítače data. Bylo by dobré podotknout, že na trolovo jméno jsme přišli vcelku snadno, páč jsme měli předtím techničák. No ale zjistit Aničky příjmení to byl problém větší. Baba se jala řikat nám, že bez toho to nepůjde. V tu přistoupil Jacktor a sdělil jí požadované údaje včetně ročníku narození. Do teď mi neni jasný, jak na ně přišel (pozn. Hipik) Pak nám samo sdělila že ti naši marodi leží na oddělení chirurgie J No vlezem na oddělení a co nevidíme,na chodbě lítá Anička.

fotka

Budu mluvit za všechny že jsme byli štastní No Hipík v dobrém rozmaru vyrazil po čerstvě vytřené podlaze za povzbuzování uklízečky: „Mladíku ještě jeden krok po tom vytřeném a ležíte tu také.“ jí vstříc za ním zbytek bandy samo s respektem k podlaze J No na pokoji byl i Troll na sobě parádního anděla, kterého pral ze sebe hlava nehlava, snad aby nebylo videt, jak moc mu to slušelo J

No zahlásil něco jako že je dnes pouští. No hned jak prej bude opravovat stroj….no a že má marodní J a že to bude pardáda. Po domluvě,že přijedem k Trollovo garáži jsme vyjeli na občerstvení a WC na pumpu Avanti….no já a Peter jsme si to dali přes Shell - no Avanti nebo Shell kdo se v tom má vyznat. No po drsném otočení na dvouproudovce v obou směrech naštěstí bez středového pásu jsme dojeli tam kam bylo potřeba a to na Avanti.

No zde nastal problém z pokusem o vedoucího zmiňované pumpy, byl to volaký zakomplexovaný jedinec.A jal se seřvávat bandu že stroje snad prý překáží průchodu ke kase. Po zmíněném exempóre jsme netankovali - jen koupili něco málo a jel dál.V garage Trolla byl proveden hrubý očum stroje a pokus o narovnání padáků J

fotkafotka

fotka

Pak jsem se rozdělili rozloučili s Praglovskou částí a odjeli ja,předseda,rarach a Jacktor směr Okrouhlá kde předseda vyfasoval kolo a ja vyfasoval jeho bagáž a jelo se už bez Raracha směr Ústí J

fotkafotka

Během cesty chtěl Jacktorovi opustit vozdilo pravej blinkr no nepovedlo se a bylo opraveno. Do ústí jsme dorazili v poho a již za lehkého upozorňování mého stroje že dlouhé rovné štreky mu nedělají dobře…Pak se volalo Jawamanovi a domluva zněla dojedu já a Jacktor do Teplic před Hypernovu a pak pojedem dál. Před hypernovou stojíme a najednou dusot jak stádo bůvolů když to pere krajinou a na jednom na tom v čele dorazil Jawaman s 650 J .Byla to paráda pak se jelo do garage Jactora.Tam se potrápil Mustang J ne buvol J a jelo se dom do Mostu.Bylo provedeno pár foto 650 a mojí moto a ukončen víkend.Když to shrnu byla to paráda i přes vše co se dělo i nedělo.Stálo to za to a věřím že zasejc až se to povede to zopáknem s tím že pár věcí samo vynecháme.Tož JAWAM ZDAR KmóťáK

A od Trola máme dva dny staré následky bouračky

fotkafotka

fotka

Hipík

· · Motomania 2006· · · 23.7.2006

Zajímavosti z liberce ....


fotka fotka

Drobně upravovaná 250

fotkafotka

a zlatý hřeb jawa 500 (2x250)

fotka

a popis ...

Hipík

· · Pátá severojízda· · · 16.4.2006

Takže: sjeli jsme se tak nejak kolem pul druhy u hypernovy, počasí jsme objednali na jednicku. Martin prijel na svym novym jednohupu, tak jsme se na tom prohaneli po parkovisti. Jede to teda fakt bombasticky, na ctyrku se da i rozject a radit neni potreba. mno tak jsme si dali spolecnou fotku a vyrazili jsme

fotka

spolecna fotka

fotka

Martin a jednohup

fotka

Zastavka v Kostomlatech

fotkafotka

Kostelik nad zalezlama

fotka

Honda 250, na kterou jsme narazili v litomericich, krasnej kousek

Cestou zpatky jsem to zase lehce pridrel, no zajizdet 80 po rychlostni silnici ve dvou se holt nema. Jo a abych nezapomnel, byl jsem vyhlasen, ze mi to nejvic coudi :-) kdyz za to vezmu do kopce

 

Hipík