wz
stripe

· · Sraz OSTROV - MAlá skála - 2004· · · 15.5.2004

Zde jsou fotky ze srazu v Malé Skále:

99

Dorazili jsme až po setmění. Postavili jsme stany a protože déšť byl fakt hnusnej, tak sme se šli hned ohřát do hospy.

99

99

Ráno jsme šli vyzistit, co přijelo za zajímavý stroje, nejlíp vypadal tenhle Matesův čopro fichtl

99

Ráno svítilo sluníčko, tak bylo veselo.

9

Přijela se na nás podívat i hezky zrestaurovaná číza

999

Já sem se tentokrát před jízdou připravil na nejhorší: igelitové pytle na botaskách až nad kolena byly příjemný, zvlášť když chvílema sněžilo.

9

První zastávka byla na rozhledně Černá studnice

99

Pohled z rozhledny:

9

999

99

Pak se čekalo na Deadmena s jeho přítulkyní v hospě

99

Další zastávka na další rozhledně, ale tam už sem nelez, jedna mi stačila

 

99

Po návratu následovaly soutěže. Přijela tam pak minimotorka :-)

99

Moje první výhra na gumě - 2 lahváče

99

Pak následoval hod pístem (8,28 kg)

99

Další disciplínou bylo točení se okolo tyče

99

Pak vzpírání sudu:

9

A pak finále na gumě: o flašku slivovice

99

Pokoušeli se o to 2 neuspěšně, tak sem šel do toho a napošestý sem jí vybojoval . Nakonec sem tedy vyhrál: 2x lahváč (15° a 11° svijany), teploměr z místní sklárny, sprej na řetěz, večeři v místní pizérii a konečně litr slivovice 2003

9

Poté přijel vláček, tak jela jela mašinka i se slivovicí, ze který potom už moc nezbylo :-). Zvlášť Davy se činil :-)

99

99

99

9

Pak měl samozřejmě problém - tak se vsadil o 3 pivka, že to zvládne za jízdy, nezvlád

9

Naštěstí vláček za chvíli zastavil a následoval hromadný úprk do lesíka. Mašinfíra byl veselá kopa - tak popojel :-) a museli dobíhat

99

 

9

POkračovalo se v jízdě

999

A úspěšně jsme se vrátili

9

Mezitím dorazila další jawa: prasknul mu řetěz - takže opravoval

9

Na chvíli vylezlo sluníčko a ukázala se duha

9

A pak že se s jawou nedá gumovat :-)

9

V gumě sem taky vyhrál večeři v pizerii za 3 kilka (3 pizzy a 2 džusy)

99

Do rána už vydrželo jen 8 Jaw a 2 rejže. Tak aspoň vidíte, kdo je tvrdý jádro.

Ráno jsme zabalili - za deště jsme se schovali do hangáru. Pak jsem vyrazil domů - S mezizastávkou v doksech na rozmražení jsem to zvládnula asi za 3 hodinky.

99

9

Pak mám taky nějaký videa z gumy, ale to by se mi sem nevešlo. Dyštak to můžu nahrát někam na FTP, popř. dát na CD.

Najeto Km: 300


· · Sraz Jaro-SLAV 2004· · · 15.5.2004

Zde je pár fotek ze srazu v Krupce:

999

dokonce nepřijely jen nové motorky, ale i třeba tenhle stadion

999

nebo tyhle pařezy, či číza

99

99

Ale taky tam byl takovejhle krasavej Indián

99

Co mě nejvíc zaujalo byla tahle tříkolka postavená na motoru Tatra 603

99

99

Pak sme vyrazili na spanilku a dorazili jsme až k Olympii v Teplicích

9

Tam na parkovišti následovala ukázka práce s motorkou včetně položení :-)

999

Poté návrat do Ujčína

999

Pak sme seděli u stolku a klábosili

99

Poté následovala společná fotka

9

A cestou zpátky jsme se stavili na pouti v Chabařovicích. Kluci si pučili motorčičky :-) a dračili. Děti radši rodiče odtáhly stranou

 

99

99

9

A to je fše pšátelé

Pak mám taky videa ze spanilky, ale to by se mi sem nevešlo. Dyštak to můžu nahrát někam na FTP, popř dát na CD.

Najeto Km: 70

 


· · Komentář o srazech by mishak · · · 15.4.2004

Rev motorek, devky a svoboda (po cesku)

Odlehcené pojednání na téma "Co vás ceká na motorkárském srazu?" Po jeho prectení se na žádné motorkárské akci rozhodne neztratíte a vychutnáte si je i bez kožené bundy, zato s náležitým nadhledem.


Zásadní problém v tom, abych se zaradil do komunity motorkáru vidím opet a jedine ve svém sobectví a nafoukanosti. Proste k smrti nerad delám stejné veci jako všichni ostatní, nic nedokážu brát smrtelne vážne a málocemu verím. Nechápu proto obdiv laické verejnosti k chlápkovi na napucovaném Harley. Težko uverit jeho image svobodomyslného frajera , když víte, že pred hodinou vypadl z kanclu, doma ho servala manželka, šel nejdrív s košem, potom se psem, ale zrovna vám zacne vykládat neco o svobode a nezávislosti, která mu je nade vše.

A protože tito speciální jedinci touží proklamovat názory nekde, kde jim to zbaští a vyslouží si tak poplácání po rameni, scházejí se (ci spíše sjíždejí) na motorkárských srazech . Neznalým a zblblým americkými filmy se patrne vybaví hodne brutální veselice, rvoucí motory, zdrogované devky, brokovnice a horící ulice. V ceských pomerech je to však krotká a pomerne povedená taškarice, jejíž prubeh bych vám rád zkusil lehce nastínit.

Celou akci zvládne nekolik prumerne schopných organizátoru, kterí kdesi pronajmou louku, seženou pár kapel, sponzoru, stanu a sudu piva a už inzerují termín. Motorkárská verejnost se zaraduje, indulonou namaže kožená sedla a kriváky, sebere prachy odložené na nájem a vyráží za zábavou. Z osobní zkušenosti bych si troufl odhadnut, že pruvodními znaky techto srazu jsou predevším: všudyprítomná image drsnáka a rebela spojená se silnými recmi, otresná kapela, striptýz, vyjíždka a pošahané souteže . Tato osnova je zhruba všude stejná a dá se aplikovat témer na všechny motorkárské akce.

Podrobneji bych to popsal takto:

Po príjezdu na vybranou louku a zaplacení vlezného se zapojíte do všeobecného bloumání kolem . Všude se pohybuje nepreberné množství bezmozku s pivem v ruce, hledající prátele nebo kohokoliv, kdo je bude chvíli poslouchat. Pokud nemáte koženou bundu a težké boty, vysloužíte si podezrívavé pohledy. Neduveru ovšem rychle rozptýlíte pekným slovem na adresu nejbližšího motocyklu. Pochválený majitel si štestím krupne do textilu, usrkne z kelímku trochu peny, osloví te kamaráde a zacne vykládat.

Tyto rozhovory se pak tocí kolem omezeného poctu témat. Vetšinou se dozvíte kolik ho mašina stála, kolik stála renovace, kde s ní všude byl, kde s ní nebyl, ale chtel by, kdo ji mel predtím a proc ji musí prodat, protože jeho sen je támhleta chromová krasavice u bufetu. Na záver nezapomene dodat, jak je rád, že je tady, protože jenom na srazech se cítí svobodnej a mezi svejma. Nekdy pridá i pokus ukázat, jak krásne mu prede motor, aby po nekolika marných pokusech nastartovat vztekle bouchl do zapalování a zacal pulit motor.

Máte tak konecne šanci zmizet a obdivovat vytunené Jawy a elegantní dárce orgánu na silnicních závodácích, které jim koupil tatínek k narozeninám. Po predraženém párku a pár dalších pivech se usalašíte na lavici pod stany a sledujete co bude dál.

Všude jsou motorky, smrdí tu benzín, kindošci v kožených bundickách padají ze stolu, vypatlané blondýnky se prázdne usmívají a všude se kecá, plká a plácá. O živote, o smrti, o mašinách, o sexu a o dlouhých cestách. Nalití a agresivní teenageri brázdí po zadním kole prostranství na svých padesátkách, endurech a levnejších motocyklech, a ti ješte nalitejší vám zacnou u stolu vyprávet ponurou historku , jak na svým Viperovi vyletel ve stoosmdesáti ze silnice, pricemž vzal hlavou vo strom, o svodidla si ubrousil tri prsty na pravé noze a ješte musel dávat umelý dýchání babce na poli, které se prední kolo z toho Vipera zarylo do nuše.

Všichni kolemsedící pokývají hlavami a zatvárí se soustrastne. Spokojený vypravec tak zvolna uverí, že se to opravdu stalo, rozlítostní se a pri vzpomínce na mrtvé kamarády zacne hlasite hulákat jejich jména, až se jich nekolik pripotácí a odtáhnou ho do spacáku.

Zmatení posluchaci se radeji presunou na volný plac uprostred louky vymezený soutežím. Tam se vyvolení jedinci nejruznejšími zpusoby ztrapnují, veselí a kur*í si motorky. Výherci s lahví oleje pod paží a ráfkem kolem krku se štastne plácají po zádech a pobledlí poražení v duchu pocítají kde vezmou na novou pneumatiku místo té, co znicili pri gumování (bohulibá zábava pri které si pálíte pneumatiku zadního kola protácením o asfalt. Výsledkem je hodne koure, smradu, znicené kolo, brzdy a hraný obdiv sporivejších.)

Dobrou náladu všem urcite vrátí vecerní koncert. Je to opravdu bonbónek . Vybraná " hodne, ale fakt moc drsná " kapela zahustí prostor svými skreky a priláká všechny k pódiu. Texty jsou samozrejme o tom, jak se nekam jede nebo nekam vrací a jak je to super být svobodnej. Když už se to nedá poslouchat a všichni s hudebním sluchem shánejí kyanid, je vyhlášena soutež o nejlepší tetování .

Diváci pokukují po pokérovaných pažích a potleskem odmení víteze s unaveným orlem na zádech. Na dotaz proc má v zobáku testovinové kolínko, svalnatec prizná, že to ješte není domalovaný a rychle zmizí ze scény. Toho využijí blondaté motorkárské fifleny, vtrhnou na podium a souteží o co nejdesivejší symbol na co nejpikantnejším míste. Výsledkem je hádka, bitka a utišování blondýnek studenou vodou. Za velkého zájmu diváku tak program pokracuje vyhlášením souteže " Miss mokré tricko ". Rozjarený dav se dobre baví a pouze postarší vousáci povznesení nad vecí ucucávají v povzdálí z kelímku prevodový olej.

Slintajícím mladíkum u pódia pak nabídne masturbacní inspiraci protrelá profesionálka striptýzem a vdecnými sexuálními praktikami s výcnelky motocyklu. Vecer graduje nezbytnou zábavou drsnáku - turnajem v páce . Potom už se jen rve, chlastá a zvolna kolabuje.

Duležité!!! Pokud si budete delat z motorkáru legraci moc ocividne, patrne od nich obdržíte výchovnou do celisti. Jejich kolektivní IQ je trochu vyšší než fotbalových fanoušku, podnapilí jsou ale podobne nevyzpytatelní. Me se napríklad osvedcilo, když si z nekoho delám pr*el, dívat se mu zpríma do ocí a tvárit se smrtelne vážne.

Druhý den dopoledne vás vzbudí tůrování motoru a pneumatika Pionýra v obliceji. Vstanete, nakopete opilého pubescenta do riti a udeláte pár snímku. Po drobném obcerstvení a nákupu nezbytných doplnku a cetek na svuj stroj se chystáte na velkolepou vec - projíždku . Ve vzrušené atmosfére se stovky dvou a tríkolových oblud svezou ze stojánku, všichni startují a nekterí se i rozjedou.

Tito štastlivci v dlouhé kolone projíždejí prilehlými vesnicemi, zastavují auta z bocních ulic a kolektivne sní o tom, jaké by to bylo jezdit s gangem. Vecer doma si dají do vitrínky upomínkový predmet, vyleští motorku, umyjou nádobí a pri ůklidu sedí v županu na vysavaci s trubkou v ruce jako s brokovnicí a premýšlejí, kam pojedou príšte.

Zbývá jen dodat, že jako všude na svete, i na motorkárském srazu narazíte na skvelé lidi. A pokud vás to baví nebo vám sebevedomí zvedne pouze pocit príslušnosti k nejaké kaste, urcite se na nejaký sraz podívejte. Treba mi dáte za pravdu.

 


· · ·Výlet blansko · · · 21.2.2004

Bylo hezky, tak sem se rozhod že po jarní ůdržbě trochu projedu motorku. Vymyslel sem si výlet na Blansko, zříceninu to poblíž. Mapu sem is nevzal a tudíž sem dojel jen na dohled, pak sem to jednou vobjel a kdyz sem nenasel zadnou pristupovou cestu tak sem jel domu. :-( . Ale motorka jede supr, akorat byla trochu zima.

Tak to bylo nejblíž co sem se dostal

9

Cestou zpátky jsem v dáli zahlíd Milešovku

9

Najeto km: 30